Šest Feng shui tipů jak přilákat pozitivní energii do Vašeho domova

10.06.2017

Feng shui je starodávná čínská filozofie, která nás učí, jak žít v souladu s životním prostředím.

V dnešní hektické době byla tato filozofie povýšena na umění, které může být velkým přínosem pro zkvalitnění života. Bez ohledu na naše náboženské přesvědčení má Feng shui z hlediska designu bydlení spoustu výhod. I ti z nás, kteří mají pocit, že nejsou tak úplně duchovně založeni, mohou poznat, že tyto zásady hlavně zpříjemní domov a nabídnou praktičtější a příjemnější bydlení.

Předsíň jako vstup do domu bývá často zanedbávaná. Je však důležité si uvědomit, že právě zde si návštěvník vytváří první dojem o nás a našem domově. Podle principů feng shui jsou velmi významné již vchodové dveře. Ty jsou totiž hlavním bodem kterým lákáme pozitivní energii - chi do domu. Jejich úkolem je přitáhnout pozitivní energii a následně ji rozptýlit po celém domě.

     Dnes vám chci ukázat některé vstupní prostory, které používají principy feng shui, abych vás inspirovala k tomu jak nalákat pozitivní energii-chi do vašeho vlastního domova....

1. Udržuj to čisté


Základní pravidlo feng shui je udržet čistý domov.

Prach a nečistoty představují stagnaci a negativní energii, a ty vyženeme z našeho domova právě tím, že předsíň vyčistíme do prachu a špíny. Nepořádek je další velký hřích, ze kterého býváme občas obviněni, takže se ujistíme, že v předsíni nenecháváme tašku nebo boty, které se válí okolo a druhý o ně rovnou zakopne. Slyšíte to slovo, co při tom vykřikne? 

2.Rostliny a květiny


Rostliny přirozeně čistí vzduch, a tak jedna větší hrnková květina u vstupu do domova bude udržovat jeho okolí svěží . Je to také základ Feng Shui, protože přivedení přírodního prostředí do osobního prostoru vyvažuje rovnováhu mezi vnitřními a vnějšími prostory. Rostliny rovněž slouží k absorbování negativní energie. Dům na obrázku využívá jedinečný přístup velkého okna, které směřuje do uzavřeného prostoru s jediným stromem a zajišťuje tak minimální údržbu.

3.Opatrně se zrcadly!


Zrcadla vždy směrují energii v bytě i kolem domu a odrážejí jak světlo, tak štěstí. Proto pozor, abychom si přímo u vchodu do svého domu neposlali celou tu krásnou energii zpátky ven. Ujistěme se, že pokud máme ve své předsíní hned u vchodu zrcadlo, že není přímo naproti vstupním dveřím.

4. Boty a spol.vždy organizované!

Jednou z mých nejčastějších vzpomínek při vstupu do cizího bytu je velká hromada bot. Stává se, že první věc, o kterou zakopneme je hromada krámů a s tím spojeny nepříjemné pachy a nesympatický pohled. Aby mohla energie volně proudit, je třeba mít prostor čistý a volný. Pokud nejdeme i ve své předsíni něco takového, je to problém, který je třeba vyřešit! Zajistit způsob, jakým uspořádáme boty ve předsíni a udržíme je z dohledu. Tento byt má šatnu přímo u vchodových dveří, takže můžeme odložit boty, jakmile vejdeme.

5. Nezbytné doplňky


Kromě botníku budeme potřebovat i věšák na kabáty, abychom je neházeli přes gauč a zbytečně si netahali nepořádek do obývacího pokoje. Stejně jako rohožku, kterou je třeba udržovat v čistotě. Pokud jde o doplňky, je klíčové použít takové kousky, které odrážejí osobnost člověka. Bezvýznamné věci jen dusí prostor a zbytečně absorbují drahocennou energii. Jasné barvy, čerstvé květiny, příjemné vůně a přírodní materiály přispívají k pozitivnímu bydlení.

6.Budiž světlo !


Protože nejvíc negativní energie se skrývá v temných prostorech, důležité je zajistit, aby naše předsíň byla co nejsvětlejší, vzdušná a měla kvalitní osvětlení, které osvětlí každý roh. Dbejme, aby náš vchod do bytu vyzařoval svěží energii, takže čerstvé nebo hrnkové květiny, vonné svíčky nebo bytový parfém jsou ty pravé doplňky, které našemu domovu přinesou štěstí.


Po provedení několika drobných změn zjistíte, že váš vchod do bytu láká pozitivní energii.